Prvi Sajam praksi i zapošljavanja KORAK 2016 održan je 4. marta 2016. godine u novoj zgradi Univerziteta Singidunum (Kumodraška 261a) . Tom prilikom pozicije za prakse i ponude za posao predstavile su sledeće kompanije:

Adecco Confida Deloitte - 350 Direct Media
Ernst Young H.Art 88 Rooms Rapsody travel & events
Mediteraneo NSZ Piraeus Bank Radisson BLU
Ringier Axel Springer Sitel Societe Generale Stanišić Audit
TOB TON Valor Wienerstadtische Osiguranje
In Hotel Marriott Trizma Falkensteiner
Oracle aiesec-350 Hyatt Delta Holding

Ovo su neki od komentara učesnika Sajma:

Želim da Vam se zahvalim što ste nas pozvali da se predstavimo Vašim studentima i kolegama i uzmemo učešće na sajmu. Sve pohvale za organizaciju i gostoprimstvo, kao i za odziv studenata i njihovu zainteresovanost za sajam. Na naše zadovoljstvo, prikupili smo veliki broj CV-jeva i obogatili našu bazu kandidata sa ciljem da sa nekima od njih ostvarimo saradnju.

Organizacija je bila odlična. Bilo je zadovoljstvo učestvovati i pričati sa studentima. “

Dobar koncept i organizacija.

Koristim priliku i da Vam čestitam na dobroj ideji i još boljoj realizaciji.“

Zahvaljujemo Vam se na srdačnom prijemu, naše prisustvo je bilo izuzetno korisno za našu kompaniju, rado ćemo se odazvati Vašim budućim akcijama.”

Veoma nam je značajno što smo bili ravnopravno predstavljeni sa velikim poslodavcima.

Nama je bilo divno. Sve je bilo lepo organizovano i profesionalno. Mislim da je početak stvarno obećavajuć.

Procenjuje se da je na događaju bilo oko 1000 posetilaca.

Korak 2016

Prateći događaji Sajma KORAK 2016:

PREDAVANJE – Šta možete naučiti za godinu dana radeći u kompaniji? Četiri predavača iz kompanije Coca Cola Hellenic Bottling Company predstavilo je perspektive rane karijere u velikim sistemima kao što je ova kompanija.

Besplatno testiranje nivoa znanja stranih jezika – kompanija SITEL. Predstavnici kompanije SITEL su sproveli testiranje nivoa znanja stranih jezika tokom sajma (engleski, nemački, francuski, italijanski i španski).

HR Panel diskusija: Šta poslodavci očekuju od kandidata za posao? Panelisti su bili direktori ljudskih resursa kompanija koje rade u delatnostima od interesa za naše studente:

• Dejan Ječmenica, Wiener Stadtische osiguranje,
  • Maja Knežević, Hyatt Regency Belgrade
  • Sonja Jovanović EY
  • Ivana Mihajlović, Direct Media

Panelisti su govorili o: znanjima i veštinama koje su poželjne kod kandidata za posao, osobinama ljudi koji su uspešni u konkretnim delatnostima, kao i o poželjnom ponašanju i greškama na razgovoru za posao.

KORAK-LOGO---WHITE